Wady i zalety wykorzystania druku cyfrowego

Zmniejszony ślad węglowy – Druk cyfrowy nie pozostawia śladu węglowego jak druk tradycyjny. W rezultacie jest przyjazny dla środowiska i bardziej opłacalny niż druk tradycyjny. – Mniejsze zużycie papieru – Druk cyfrowy zużywa mniej papieru niż druk tradycyjny.

Druk cyfrowy jest bardzo opłacalny

W związku z tym jest bardziej opłacalny niż druk tradycyjny. – Skrócony czas produkcji – druk cyfrowy produkuje materiały drukowane przy użyciu cyfrowego wzoru. Ten projekt, zwany „obrazem”, jest następnie wysyłany do prasy drukarskiej w celu wydrukowania.

Z drugiej strony, w przypadku druku tradycyjnego, prasa drukarska naciska na arkusz papieru, aby przenieść farbę na papier.

Niższe nakłady na sprzęt – druk cyfrowy nie wymaga takiego samego poziomu wyposażenia jak druk tradycyjny. W związku z tym jest bardziej opłacalny niż druk tradycyjny. – Elastyczność – druk cyfrowy może być wykorzystywany w wielu scenariuszach drukowania, od krótkich serii (np. ulotki, przesyłki bezpośrednie itp.) do długich serii (np. broszury, raporty roczne itp.).

Skalowalność – Druk cyfrowy najlepiej sprawdza się w przypadku drukowania w systemie „run-length„. Oznacza to, że należy wydrukować tylko taką ilość, jaka jest potrzebna. W rezultacie jest bardziej skalowalny niż druk tradycyjny.

Wady druku cyfrowego

Niedokładność – Jak każdy rodzaj druku, druk cyfrowy może być niedokładny, co oznacza, że możesz w końcu wydrukować więcej niż zamierzałeś. Może to prowadzić do niepożądanych nadwyżek lub niespodziewanych zapasów.

Czasochłonność – Jak każdy rodzaj druku, również druk cyfrowy wymaga czasu. Ponadto, przygotowanie zadania drukowania cyfrowego wymaga czasu, w tym czasu poświęconego na uzyskanie obrazu, przygotowanie prasy i przeszkolenie personelu.

Tradycyjny – taki będzie druk cyfrowy

Kosztowny – druk cyfrowy jest droższy niż druk tradycyjny. Należy jednak zauważyć, że jest to prawdą tylko wtedy, gdy zdecydujesz się skorzystać z wysokiej jakości usług drukarskich. W wielu przypadkach można osiągnąć ten sam poziom jakości przy użyciu tańszych urządzeń wewnętrznych.

Druk cyfrowy w tej wersji potrafi być bardzo skuteczny i niezwykle nowoczesny w stosunku do tego, co miało miejsce jeszcze nie tak dawno w oferta firm kopiujących różnego rodzaju dokumenty.

Ograniczona dostępność – Jak w przypadku każdego rodzaju druku, istnieje tylko tyle zadań, które prasa drukarska może obsłużyć w danym czasie.

Ograniczona elastyczność – Jak każdy rodzaj druku, druk cyfrowy może być wykorzystywany tylko do niektórych rodzajów prac drukarskich. Inwestowanie zarówno w druk cyfrowy, jak i tradycyjny jest nieopłacalne.

Comments are closed.