Skąd czerpać pomysły na posty na Facebooku?

pomysły na posty na facebooku

Nie ulega wątpliwości, że częstym problemem osób zaczynających i prowadzących działania w mediach społecznościowych jest brak pomysłów na posty na facebooku. Zatem pojawia się pytanie, skąd czerpać pomysły na posty w mediach społecznościowych. Oczywiście możliwości jest wiele.

Posty na facebooku – od czego zacząć?

Najczęstszym problemem, który pojawia się w trakcie pisania postu na facebooku jest zastanawianie się, co należy w nim umieścić. Jeżeli na samym początku pojawia się myśl „jaki post warto dzisiaj opublikować”, to znaczy że znalazłeś się w złym punkcie. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie „czym są zainteresowani twoi obserwatorzy oraz w jakim wieku są?”. Publikowane treścią są dla odbiorców. Oczywiście ważne są rezultaty podejmowanych działań w mediach społecznościowych, aczkolwiek bez zaangażowania odbiorców będą one mizerne. 

Posty na facebooku – skąd czerpać pomysły?

Naturalnie pierwszym krokiem do stworzenia ciekawych treści jest rozważenie, jakie zainteresowanie mają twoi odbiorcy, jaka płeć przeważa oraz na jakie treści reagują najlepiej. Odpowiedz na te pytania pozwala ustalić strategię i język komunikowania się z odbiorcami. Następnym krokiem we wdrażaniu ustalonej strategii jest zapoznanie się z wybranym narzędziem komunikacyjnym. Facebook oferuje wiele różnych formatów postów, a pomysły na wpisy można czerpać z przeróżnych ze źródeł. Propozycje źródeł, z których można czerpać pomysł na posty na Facebooku to:

  • życie codzienne – nie tylko przeniesie inspiracje, ale także ożywi profil na faceeboku.
  • fanpage konkurencji – konkurencja posiada oryginalne oraz fajne pomysły, ale nie wolno kopiować.
  • blog firmowy – warto zainspirować się postami na blogach firmowych. 
  • kalendarz świąt – każdy dzień może być okazją do świętowania, np. dzień książki lub czekolady, który zaangażuje odbiorców.
  • życie firmowe – w każdej firmie dzieje się coś ciekawego. 
  • cytaty – można je umieszczać w odniesieniu do każdej dziedziny życia. 
  • newslettery tworzone w firmie i wysyłane przez konkurencje. 

Cały artykuł dostępny jest na: https://kohai.pl/blog/az-20-pomyslow-na-angazujace-posty-na-facebooku/

Comments are closed.