Sprawdzamy, ile kosztuje sklep internetowy

ile kosztuje sklep internetowy

Nie da się ukryć, że prostym i tanim biznesem wydaje się na pozór sklep internetowy. Istotne jest przede wszystkim to, że można nie uwzględniać kosztów lokalu i kupna towaru, który później zalega na półkach, ponieważ cała sprzedaż odbywa się online. Warto się jednak przeanalizować ile kosztuje sklep internetowy i czy warto go założyć.

Co potrzebne do sklepu internetowego?

To prawda, że lokal nie jest potrzebny do sklepu internetowego, ale potrzebne jest miejsce w sieci. Trzeba opłacić domenę i serwer, które jednak nie należą do najdroższych. Dodatkowo w pierwszym roku dostępne są promocje, więc może się okazać, że nie trzeba będzie płacić w ogóle za domenę. Najważniejsze to wybrać domenę, która będzie pasować do nazwy sklepu, tak że klienci bez trudu go odnajdą. Kolejny krok to wybór hostingu, który będzie przeznaczony do internetowych sklepów. Koszt hostingu to kilkadziesiąt złotych miesięcznie, ale z pewnością dobrym pomysłem nie jest patrzenie tylko na cenę. Cena sklepu internetowego zależy od:

– popularności domeny

– rodzaju serwera

– rodzaju platformy e-commerce

Ogólny koszt

Dobry serwer jest niezwykle ważny i odczuje się to dopiero wtedy, gdy zwiększy się ruch i potrzebna będzie szybkość oraz bezpieczeństwo danych. Gotowym oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą i sklepem jest platforma e-commerce (warto sprawdzić m.in. tutaj). Można jednorazowo wydać pieniądze lub wybrać abonament, ewentualnie rozwiązanie typu open source, które na początku nie wymaga inwestycji, ale później trzeba kupować płatne wtyczki i rozszerzenia, żeby rozbudować sklep. Stworzenie sklepu internetowego można też zlecić profesjonalnej firmie, która weźmie za to prawdopodobnie 2-3 tysiące złotych.

Comments are closed.