Fotowoltaika dla firm – dotacje 2022

Fotowoltaika dla firm - dotacje 2022

W obecnej rzeczywistości podwyżki cen prądu coraz chętniej i coraz częściej dają się we znaki różnym przedsiębiorcom. Obecnie nie mogą oni już powiedzieć, że w jakikolwiek sposób uda się im po prostu na prądzie zaoszczędzić. Wobec tego coraz to większa ilość firmy wykazuje ogromne zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi. Nie da się bowiem ukryć, że jest to jeden z pierwszych sposobów na to, by całkowicie zminimalizować rachunki za prąd i co najważniejsze, cieszyć się jego dostawami bez zbędnych przerw. Tak więc fotowoltaika dla firm dotacje 2022- co warto o nich wiedzieć?

Dotację na fotowoltaikę dla firm 2022 z programem „Czyste Powietrze”

Fotowoltaika dla firm dotacje 2022 to przede wszystkim słynny już w naszym kraju program „Czyste Powietrze”. Zwykle kojarzony był on z prywatnymi odbiorcami prądu, jednocześnie warto w tym momencie pokreślić, że jest to również program, z którego mogą i powinny skorzystać firmy. Instalacja i zakup paneli słonecznych zwykle są pokaźnym wydatkiem. Wobec tego z programem „Czyste Powietrze” firmy mogą uzyskać dofinansowanie nawet w wysokości 80% do kosztów całego projektu instalacji fotowoltaicznej. Nie da się jednak ukryć, że przedsiębiorstwa powinny pamiętać przede wszystkim o tym, by złożyć konieczne wnioski w odpowiednim terminie. W przeciwnym razie firmy narażają się na to, że ich wnioski o dofinansowanie nie będą w ogóle uwzględnione.

mężczyzna przyznający dotacje na fotowoltaikę dla firm

Dotację na fotowoltaikę dla firm 2022 w formie częściowo bezzwrotnych kredytów

Przedsiębiorcy zainteresowani zamontowaniem fotowoltaiki w firmie mogą także skorzystać z częściowo bezzwrotnego kredytu. Fotowoltaika dla firm dotacje 2022 to oferty kredytowe wielu banków, które zdecydowały się na współpracę z rządem i udzielają przedsiębiorców kredytów na zakup i montaż paneli słonecznych. Oczywiście warto w tym momencie podkreślić, że część kredytu spłacana jest przez polski rząd, zaś druga część jest już obowiązkiem przedsiębiorców. Niemniej jednak kredyty te są nisko oprocentowane.

Comments are closed.