Czy warto założyć firmę szkoleniową?

Firma szkoleniowa może okazać się świetnym pomysłem na biznes. Pomimo że konkurencja jest dość spora, to nadal można liczyć na spore zyski z takiej działalności gospodarczej. Obecnie coraz więcej firm poszukuje szkoleń dla swoich pracowników. Z tego powodu warto rozważyć założenie swojego przedsiębiorstwa szkoleniowego.

Szkolenie pracowników

Warto wiedzieć o tym, że poza szkoleniami stacjonarnymi dobrym pomysłem jest założenie internetowej platformy, na której klienci mogą znajdować przydatne materiały, a ponadto wszelkie szkolenia e-learningowe. Są one bardzo popularne w obecnych czasach. Dlatego jest to wspaniały pomysł na biznes. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nauka w zaciszu domowym to opcja, która jest wybierana przez coraz większą liczbę ludzi. Z tego powodu bez działań w internecie zwyczajnie zmniejsza się swoje szanse na sukces. Zdecydowanie dobrze oferować szkolenia nie tylko stacjonarne, ale również internetowe. W czasie zakładania firmy świadczącej usługi szkoleniowe (np. https://enterpriseadvisors.pl/) najlepiej pamiętać również o obowiązku zgłoszenia tego typu działalności do rejestru wojewódzkich urzędów pracy. Tego typu wpis dotyczy głównie takich przedsiębiorstw, które chcą starać się o zlecenia na szkolenia ludzi bezrobotnych bądź finansowanych z poniższych środków publicznych.

Szkolenie pracowników

Jeżeli celem jest założenie przedsiębiorstwa szkoleniowego, nie trzeba martwić się zdobywaniem licencji bądź koncesji. Okazuje się, że wszelakie usługi szkoleniowe nie stanowią w świetle obecnie panujących przepisów prawnych rodzaju działalności regulowanej. Należy jednak wiedzieć, że sytuacja nieco komplikuje się w przypadku, kiedy we własnym przedsiębiorstwie chce się też przyznawać kursantom certyfikaty ukończenia kursów zawodowych. Jeżeli mają one również nadawać klientom jakieś specjalne uprawnienia, wymagane jest przede wszystkim ich zatwierdzenie przez stowarzyszenia, które zrzeszają przedstawicieli konkretnej branży. W praktyce nierzadko jest to problematyczne, lecz możliwe do zrealizowania.

Comments are closed.